در یک شبانه روز گذشته ۱۲۹ جنگ‌جوی طالب و داعش در افغانستان کشته شدند

۱۲ جدی ۱۳۹۶ هشدار

در یک شبانه روز گذشته، ۱۲۹ جنگ‌جوی گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف افغانستان کشته شدند. وزارت دفاع گفته است که نیروهای امنیتی در عملیات مشترک و تهاجمی، ۱۲۹ تروریست به شمول ۹۱ جنگ‌جوی داعشی کشته شده اند.

در این عملیات، ۳۳ نفر دیگر زخمی شده و ۴ فرد مشکوک هم کشته شدند. اما امنیت ملی در خبرنامه‌اش گفته است در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۲ جنگ‌جوی طالب و ۸۳ تروریست داعشی را نیروهای امنیتی کشته اند. در خبرنامه امنیت ملی آمده است که هفت طالب و ۲۲ جنگ‌جوی داعشی در عملیات نیروهای امنیتی زخمی شده اند.

امنیت ملی شمار بازداشت شده‌گان یک شبانه روز گذشته را ۴ طالب و ۱۷ فرد مشکوک گفته است. آنچه در اعلامه‌های وزارت دفاع و امنیت ملی آمده است، تروریستان در یک شبانه روز گذشته، تلفات جدی را متحمل شده اند و امنیت ملی همچنان گفته است که یک قاچاق‌بر و سه تن دیگر را به جرم فساد اداری نیز بازداشت کرده اند.

در خبرنامه امنیت ملی همچنان گفته شده است که در یک شبانه روز گذشته، ۵۰ کیلوگرام مواد انفجاری، ۳ بمب دستی و ۱۸ کیلوگرام مواد مخدر به دست نیروهای امنیتی افتاده است. بر اساس این خبرنامه، ۱ پایگاه طالبان، ۱۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری، ۳۲ کیلوگرام مواد مخدر، ۷ میل سلاح، ۶ موتر، ۱۱ موتر سایکل و ۱۸ حلقه ماین مربوط گروه‌های تروریستی نیز نابود شده است.

بر اساس گفته‌های امنیت ملی، در یک شبانه روز گذشته، ۱۲ عملیات نیروهای خاص امنیت ملی، ۹ عملیات هوایی و ۱۴ عملیات مشترک در ۱۱ ولایت افغانستان راه اندازی و اجرا گردیده است.

در کنار امنیت ملی، وزارت دفاع افغانستان گفته است که در ولسوالی‌های ده‌بالا، اچین و بتی کوت ولایت ننگرهار نیروهای امنیتی توانسته اند که ۶۵ جنگ‌جوی گروه داعش را بکشند و ۱۸ تن دیگر این گروه را زخمی بسازند.

بر اساس اظهارات وزارت دفاع، یک موتر و مقدار سلاح و مهمات مربوط به گروه داعش نیز در این عملیات در این ولسوالی‌ها نابود شده اند. بر اساس خبرنامه وزارت دفاع، در کوتل اوستی و آق‌کمر ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، ۲۶ داعشی به شمول ۵ قوماندان محلی این گروه، به نام‌های قاری شجاع، مسوول استخبارات و معاون قاری  حکمت الله مسوول داعش در جوزجان، رییس غنی، صحبت الله، داملاحکیم عرب، آغارحیم و دو تروریست خارجی دیگر کشته شده و ۲۰ تن دیگر شان زخمی گردیده اند.

 

همچنان در ولسوالی پشت‌رود فراه، ۱۳ تروریست طالب کشته شده و ۶ تن دیگر شان زخمی گردیده اند. دو موتر و هشت موترسایکل این گروه‌ها همراه با مقدار تجهیزات این گروه نیز از بین برده شده اند.

همین طور در ولایت‌های هلمند نیز شماری از جنگ‌جویان طالبان کشته شده و یک پایگاه این گروه با تجهیزات موجود در آن نابود گردیده اند. شش جنگ‌جوی گروه طالبان در ولایت کاپیسا نیز کشته شده اند. وزارت دفاع همچنان لیست درازی از کشته شدگان گروه طالبان در ولایت‌های فاریاب، ارزگان، قندهار، کندز و پکتیکا که به رسانه‌ها فرستاده شده آمده است که چند پایگاه و ذخیره‌گاه مهم گروه‌های تروریستی در این یک شبانه روز گذشته از سوی نیروهای امنیتی افغانستان از بین برده شده اند.

بر اساس گفته‌های وزارت دفاع، ۱۰۸ پرواز هوایی به حمایت از نیروهای امنیتی اجرا شده و ۱۳ حمله هوایی به مواضع گروه‌های تروریستی انجام داده اند.

طالبان و گروه داعش تا هنوز در مورد این ادعای نهادهای امنیتی چیزی نگفته اند.

هم رسانی