یک عضو شورای ولایت بلخ و دو مقام وزارت حج و اوقاف به سه تا ۵ سال زندان محکوم شدند

۲۱ جدی ۱۳۹۶ هشدار

دادگاه ابتدایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، یک عضو شورای ولایتی بلخ و دو مقام ارشد وزارت حج و اوقاف را به پنج سال زندان محکوم کردند.

محمد آصف مهمند به جرم جعل امضای معاون اول ریاست جمهوری و داعی‌الحق عابد معین وزارت حج و اوقاف به جرم استفاده سوء از صلاحیت‌های وظیفه‌یی هر کدام به پنج سال و دو ماه زندان محکوم شدند.

در این میان، عبدالرحمن احمدزی، رییس حج و اوقاف ولایت کابل نیز به سه سال زندان محکوم گردیده است.

جمشید رسولی سخن‌گوی دادستانی کل گفته است که این افراد به زودی روانۀ زندان خواهند شد. محمد آصف مهمند از مخالفان جدی عطا محمد نور والی برکنار شده ولایت بلخ و از نزدیکان جمعه خان همدرد از اعضای ارشد حزب اسلامی حکمتیار است.

این محکمه، فیصله غیابی شان را در مورد محمد آصف مهمند و داعی الحق عابد صادر کرده است و دادستانی کل می‌گوید به زودی این افراد بازداشت شده و به زندان خواهند رفت.

دو روز پیش نیز این محکمه، چند مقام ارشد وزارت امور داخله به شمول دو معیین پیشین این وزارت را به جرم فساد و استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی به ۱۸ تا ۳۶ ماه زندان محکوم کرده بودند. یکی از آن افراد، از نزدیکان محمد محقق معاون ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی بود.

حکومت افغانستان بارها گفته است که در امر مبارزه با فساد به گونۀ جدی عمل می‌کند و در این کار با هیچ مقامی برخورد مصلحتی نخواهد داشت.

هم رسانی