نیروهای خیزش مردمی وابسته به حاجی ظاهرقدیر به سربازان امریکایی حمله کردند

۲۱ جدی ۱۳۹۶ هشدار

لحظاتِ پیش نیروهای خیزش مردمی مربوط به حاجی ظاهر قدیر در منطقه مومند دره ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، از پشت به سربازان امریکایی حمله کرده و شماری از سربازان امریکایی مستقر در این منطقه را کشته و زخمی ساخته اند.

منابع امنیتی و شاهدان  عینی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به هشدار می‌گویند که در این حمله به سربازان امریکایی تلفات وارد شده اما شمار کشته و زخمی‌ها مشخص نیست. این منبع می‌گوید که سربازان هدف قرار گرفته امریکایی، با هلی‌کوپتر از ساحه انتقال داده شده اند.

این افراد مربوط به قدرت‌مند ترین نماینده ننگرهار در مجلس نمایند‌ه‌گان افغانستان، توسط نیروهای امریکایی در این منطقه مستقر شده بودند. دقایقی پس از این حمله، هواپیماهای بمب افگن امریکایی به محل رسیده و نیروهای خیزش مردمی را از هوا هدف قرار می‌دهند.

گفته می‌شود که در حمله نیروهای امریکایی چندین تن از این نیروهای خیزش مردمی کشته و زخمی شده اند. هنوز در مورد تلفات وارد شده بر هر دو طرف در این رویداد خبر دقیقی در دست نیست.

اسماعیل شنواری ولسوال ولسوالی اچین ولایت ننگرهار به هشدرا می‌گوید، این حادثه ساعتی پیش رخ داده است و منطقه تا فاصله دو کیلومتری از سوی نیروهای امریکایی محاصره شده و به هیچ کسی اجازه نزدیک شدن داده نمی‌شود.

هم رسانی