بیست و سه جنگ‌جوی گروه طالبان به شمول چهار قوماندان این گروه در ننگرهار کشته شدند

۲۱ جدی ۱۳۹۶ هشدار

در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار، ۲۳ جنگ‌جوی طالبان به شمول چهار قوماندان این گروه کشته شده و ۱۴ جنگ‌جوی دیگر این گروه بازداشت شدند.

این عملیات شب گذشته در منطقه سورداگ ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار بر دو مرکز نظامی گروه طالبان انجام شده است که در آن ۱۸ میل سلاح مختلف این جنگ‌جویان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

عطاوالله خوگیانی سخن‌گوی والی ننگرهار به هشدار می‌گوید که این عملیات از سوی نیروهای خاص امنیت ملی انجام شده است و در نتیجه آن، به شمول قاری هدایت‌الله مشهور به مدثر، قاری خالد و اسماعیل ۲۳ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده و ۱۴ فرد مشکوک نیز بازداشت گردیده اند.

در این عملیات، دو عراده مورت نوع سراچه، یک عراده موتر کرولا، چهار موترسایکل، دو حلقه ماین ضد وسایط و ۱۲ حلقه ماین ریموت کنترول و مقدار زیاد مواد انفجار نیز نابود گردیده است.

ولسوالی‌های خوگیانی، اچین، چپرها و پچیراگام ولایت ننگرهار، از مراکز اصلی گروه طالبان و جنگ‌جویان داعش اند و این گروه‌های تروریستی در این ولسوالی‌ها حضور گسترده دارند.

سه هفته پیش رییس جمهور غنی در دیدار با بزرگان ولسوالی خوگیانی این ولایت وعده داده بود که این ولسوالی را از وجود گروه‌های تروریستی پاک‌سازی خواهد کرد.

هم رسانی