چهل‌هزار بانو تاکنون از برنامه‌های پروموت بهره بردند

۲۶ جدی ۱۳۹۶ هشدار

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی از موفقیت برنامۀ پروموت در راستای ارتقای ظرفیت زنان ستایش کرد.  این نشست با مسولان اداره انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) و مسئولان برنامه توانمندسازی زنان یا پروموت در کابل برگزار شده بود.

در این نشست مسئولان و آموزگاران بخش‌های مختلف برنامه توانمندسازی زنان نتایج کار و دستاوردهای سال ۲۰۱۷ شان را در عرصه‌های اقتصادی، کارمندان دولتی، مهارت‌های رهبری، جامعه مدنی و مشارکت آنها با رییس اجرایی در میان گذاشتند.

براساس معلومات آموزگاران پروموت، در قالب این برنامه تاکنون برای ۴۰هزار زن و دختر خدمات آموزشی و کاریابی ارایه شده و قرار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۵ هزار تن افزایش یابد.

هربرت اسمیت، رییس اداره انکشافی ایالات متحده امریکا در افغانستان گفت پروموت یک فرصت خوب برای بهبود و ارتقای ظرفیت زنان برای فراگیری مهارت لازم در افغانستان است.

در همین حال رییس اجرایی بر نتیجه بخش بودن پروموت اشاره کرد و افزود که نتایج این برنامه نباید تنها به کارموزان خلاصه شود. آقای عبدالله افزود که این برنامه زمینه‌ساز توسعه ‌پایدار در افغانستان می‌باشد زیرا به‌گفته او سرمایه‌گذاری روی رشد و ارتقای ظرفیت زنان، سبب پایه‌گذاری یک آینده بهتر می‌شود و به ثبات این کشور کمک می‌کند.

آقای عبدالله تاکید کرد که تمام زنان افغانستان نمی‌توانند جزء برنامه‌های پروموت باشند اما این امکان وجود دارد که مستفید شوند‌گان این برنامه، تجربه‌های شان را با دیگران شریک کنند.

هم رسانی