درگیری میان باشندگان دو روستا در غزنی، چهار کشته و زخمی بر جا گذاشت

۱۲ حوت ۱۳۹۶ هشدار

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که چهار غیر نظامی در روستاهای نیخته و شیرآباد ولسوالی قره باغ در نتیجه جنگ درون قومی کشته شدند.

پولیس ولایت غزنی می‌گوید که شب گذشته، باشندگان قریه نیخته به قریه شیرآباد حمله کرده و در درگیری میان افراد این دو روستا، دو تن کشته شده و دو نفر دیگر زخمی شدند.

جنرال محمد زمان فرمانده پولیس ولایت غزنی می‌گوید، مردم شیرآباد غزنی به پولیس گفته اند که افرد مسلح روستای نیخته شب گذشته بر این قریه حمله کرده و دو نفر را کشته و دو تن دیگر را زخمی ساخته اند.

اختلافات درون قومی در روستاهای افغانستان همواره از مردم غیر نظامی قربانی می‌گیرد و بیشتر این رویدادها در نتیجه دعواهای زمین، آب و یا مشکلات دیگری درون قومی رخ می‌دهد.

محمد عارف نوری سخن‌گوی والی غزنی به هشدار می‌گوید که شب گذشته افراد روستانی نیخته دو باشنده روستای شیرآباد را کشته و دو تن دیگر را زخمی کرده اند. آقای نوری می‌گوید افراد مهاجم دو باشنده دیگری روستای شیرآباد را اسیر گرفته و تا اکنون آنها را رها نکرده اند.

مقام های ولایت غزنی می‌گوید، تلاش‌ها برای حل این مشکل جریان دارد.

ظاهرن این حمله در پی کشته شدن چندین نفر از روستای نیخته از سوی افراد مسلح روستای شیرآباد صورت گرفته است که ساکنان روستای نیخته مدعی اند، چندین بار این مردم افراد آنها را یا کشته و یا هم اسیر گرفته اند.

باشندگان نیخته همچنان مدعی شده اند که همین اکنون نیز چندین مرد روستای شان در اسارت مردم شیرآباد قرار دارد و آنها ناگزیر شده اند دست به این حمله بزنند.
در پی این رویداد، شماری از باشندگان ولسوالی قره‌باغ پیش از چاشت امروز دست اعتراض زده و شاهراه عمومی کابل – کندهار را در منطقه قره‌باغ به روی ترافیک مسدود کردند.

دشمنی میان این دو روستا بر سر آب کاریز آغاز شده و تا اکنون چندین بار افراد مسلح دو روستا، به روی هم سلاح کشیده و جنگیده اند.

گلاب الدین امیری

هم رسانی