کشته شدن دها طالب در جریان یک شبانه روز گذشته

۲۱ حوت ۱۳۹۶ هشدار

نیروهای امنیتی افغانستان گفته اند که در یک شبانه روز گذشته ۵۴ جنگ‌جوی طالبان را نقاط مختلف افغانستان کشته اند. این آمار جدا از آماری است که وزارت داخله گفته است در ولسوالی انار دره‌ای ولایت فراه صبح امروز حدود ۵۶ جنگ‌جوی طالب را کشته اند.

امنیت ملی گفته است که در عملیات نیروهای امنیتی ۱۴ طالب زخمی شده و یک جنگ‌جوی این گروه و یک داعشی نیز بازداشت شده اند.

در خبرنامه امنیت ملی امده است که سه آدم ربا، ۳ سه چاقبر و ۴۰ فرد مشکوک نیز در جریان این عملیات بازداشت شده اند.

در خبرنامه این نهاد همچنان آمده است که نیروهای امنیتی توانسته اند ۷ نفر را از بند طالبان رها سازند و ۷ فرد مسلح غیر مسوول دیگر را نیز بازداشت کنند.

امنیت ملی گفته است که در جریان یک شبانه روز گذشته، ۱ واسکت انتحاری، ۵ میل سلاح، یک راکت، ۱۱ حلقه ماین و ۸۸۹۲ کیلوگرام مواد مخدر نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در خبرنامه امنیت ملی همچنان گفته شده است که یک کارخانه ساخت ماین، یک ذخیره‌گاه مهمات، یک قرارگاه طالبان، ۲ واسکت انتحاری، ۲۵ میل سلاح، ۵۹ حلقه ماین، ۶ موتر و ۲۸ موترسایکل گروه‌های تروریستی در افغانستان هدف قرار گرفته و نابود شده اند.

بر اساس خبرنامه امنیت ملی در یک شبانه روز گذشته ۳۰ عملیات که شامل ۱۵ عملیات خاص نیروهای امنیت ملی، ۷ عملیات هوایی و ۸ عملیات مشترک می‌باشند در چهارده ولایت افغانستان اجرا شده است.

این خبرنامه پس از حمله گروهی طالبان بر ولسوالی انار دره ولایت فراه به نشر رسیده است که در آن به گفتۀ وزارت داخله، ۸ سرباز پولیس کشته شده و به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی یازده سرباز دیگر زخمی شده اند.

هر چند گروه طالبان ادعا کرده اند که آنها در این حمله پانزده سرباز به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی را کشته اند. این ولسوالی شب گذشته به کنترل جنگ‌جویان طالبان افتاد و صبح امروز دوباره با رسیدن نیروهای کمکی از کنترل این گروه خارج شده و به دست نیروهای دولتی افتاد.

طاهره هدایتی

هم رسانی