ویس احمد برمک: برای پولیس زن فضای امن ایجاد می‌کنم

۲۲ حوت ۱۳۹۶ هشدار

نزدیک به ۲۵۰ تن از دختران جوان افغان که در اکادمی پولیس سیواس در کشور ترکیه درس می‌خواندند، امروز سه شنبه جشن فراغت شان را با حضور ویس احمد برمک وزیر داخله افغانستان در ترکیه جشن گرفتند.

این بانوان، همه در رشته‌ای پولیس در ترکیه درس خوانده اند و قرار است بعد از فراغت به افغانستان باز گشته و در صفوف پولیس کار شان را آغاز کنند.

آقای برمک، در مراسم فراغت این افسران و ساتن‌منان پولیس زن گفت، حضور زنان در پولیس افغانستان با در نظرداشت مسایل فرهنگی و دینی در این کشور، اهمیت ویژه دارد و وزارت داخله تلاش دارد تا روند جذب زنان را در پولیس افغانستان نسبت به گذشته ساده سازی بکند.

وزیر داخله افغانستان در این مراسم گفته است:” هیچ نوع آزار و اذیت زنان در صفوف پولیس ملی برای رهبری وزارت امورداخله قابل تحمل نمی‌باشد و با مرتکبین آن برخورد جدی صورت می‌گیرد.”

آقای برمک تأکید کرده است که تلاش می‌کند فضای مصؤون کاری را در بخش های مختلف وزارت داخله برای زنان ایجاد کند.

وزیر داخله امروز به این افسران تازه فارغ شده گفته است: “به خاطر تعینات شما در بست‌های مناسب یک کمیته خاص را ایجاد نموده ام و شخصاً از اجراآت آن نظارت می‌نمایم و شما را در مناطق امن در بخش‌های اداری تعین می‌نمایم و تمام حقوق و امتیازات شما بعد از این به وجه احسن اجراء خواهد شد.”

ترکیه از کشورهای است که همواره در بخش نظامی و غیر نظامی برای جوانان افغانستان زمینه‌ای تحصیلات عالی را فراهم کرده و در بخش نظامی نیز این کشور بیشترین کمک را به حکومت افغانستان تا حالا داشته است.

این محفل نماینده‌گان اداره همکاری‌های بین المللی جاپان، اداره انکشافی سازمان ملل متحد و شماری از مسوولان بلند ربته نظامی و غیر نظامی دولت ترکیه نیز اشتراک داشتند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی