کشته و زخمی شدن چهل هراس افگن در ولایت فاریاب

۲۵ ثور ۱۳۹۷ هشدار

مقام های ارتش در شمال افغانستان گفته اند که ۴۰ هراس افگن طالب، در بیست و چهار ساعت گذشته در ولایت فاریاب کشته شو زخمی شده اند. مسوولان ارتش در زون شمال می‌گویند، این افراد در مربوطات ولسوالی خواجه سبز پوش ولایت فاریاب کشته و زخمی شدند.

محمد حنیف رضایی سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان می‌گوید، در درگیری میان سربازان ارتش و جنگ‌جویان طالبان در روستای قره شخی ولسوالی خواجه سبز پوش ولایت فاریاب، ۲۲ طالب کشته شده و ۱۸ تن دیگر شان زخمی شده اند.

آقای رضایی افزود، در این درگیری همچنان یک تانک هاموی گروه طالبان در روستای موغایتو در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب در حمله هوایی نابود شده است.

مسئولان قول اردوی ۲۰۹ شاهین، می‌گوید که از یک هفته به این سو، عملیات گسترده پاکس سازی مناطق ناامن ولایت فاریاب از وجود طالبان ادامه دارد و تا نابودی کامل هراس افگنان ادامه خواهد داشت.

این در حالیست که هفته پیش، گروه طالبان با حملات گسترده تهاجمی، ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب را سقوط داد و ده‌ها نیروی خیزش مردمی، پولیس محلی و سربازان ارتش و پولیس را کشته و زخمی ساختند.

هر چند این ولسوالی پس از بیست و چهار ساعت دوباره از سوی نیروهای کوماندو از تصرف طالبان بیرون شد، اما این گروه همچنان به عنوان یک تهدید باالقوه در ولایت فاریاب باقیست و هرآن احتمال حمله دوباره شان وجود دارد.

مسئولان ارتش در شمال همچنان تأکید دارند که در جریان عملیات ولید ۷ در روستای تپه نعمت ولسوالی بغلان مرکزی، ۶ جنگ‌جوی طالبان را کشته و ۶ تن دیگر شان را زخمی ساخته اند.

شکیبا سعیدی

هم رسانی