رئیس جمهورغنی: با آمدن برق به لوگر، این ولایت صنعتی می‌شود

۲۵ ثور ۱۳۹۷ هشدار

رئیس جمهور محمد اشرف‌غنی در سفری به ولایت لوگر، لین برق ۲۲۰ کیلوولت و سب استیشن برق ارغندی – لوگر را افتتاح کرد.

در خبرنامه‌ای که امروز سه‌شنبه(۲۵ثور) از سوی ارگ ریاست جمهوری نشر شده، آمده است که رئیس جمهور در سفر خود به ولایت لوگر، ضمن افتتاح سب استشن برق ارغندی- لوگر، در نشستی خبری در شهر پل علم مرکز این ولایت، با مسئولان محلی، بزرگان قومی، اعضای شورای ولایتی، فعالان مدنی و مسوولان امنیتی در مورد وضعیت عمومی این ولایت صحبت نموده و بر هماهنگی نیروهای امنیتی و ایجاد طرح‌های مشخص امنیتی جهت سرکوب مخالفان مسلح حکومت و بهبود وضعیت امنیتی لوگر تاکید کرد.

خبرنامه ارگ به نقل از رئیس جمهور نوشته است: “ولایت لوگر به مثابه دروازه کابل از اهمیت خاص برخوردار است و وضعیت امنیتی آن هرچه زودتر باید بهبود یابد.”

خبرنامه افزوده است که رییس جمهور، در دیدار با بزرگان قومی، فعالان مدنی، جوانان و زنان ولایت لوگر، مشکلات، خواسته‌ها و پیش‌نهادهای آنان را در زمینه‌های امنیت، توسعه و معارف، شنید و سپس برای آنان وعده سپرد که به مشکلات این ولایت رسیده‌گی خواهد شد.

خبرنامه ارگ تصریح کرده است که با افتتاح استیشن برق ارغندی- لوگر، افزون بر این که ۱۳هزار خانواده در این ولایت از روشنی برق مستفید می‌شوند، ساحات تجارتی و صنعتی این ولایت با استفاده از انرژی برق گسترش می‌آبد و زمینه کار بیشتر برای باشنده‌گان لوگر نیز فراهم خواهد شد.

آقای غنی گفته است که با آمدن برق به ولایت لوگر، این ولایت صنعتی می‌شود و زمینه تامین امنیت و توسعه مهیا می‌گردد.

رئیس جمهور افغانستان در حالی به ولایت لوگر سفر می‌کند که لوگر در مرکز افغانستان از ولایت‌های به شدت ناامن به حساب می‌آید و گروه طالبان در تمامی ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت گسترده دارند و همواره بر مراکز ولسوالی‌ها و مرکز ولایت لوگر حمله می‌کنند.

حدود دو هفته پیش معاون والی لوگر هنگامی به سوی کابل در حرکت بود، در کمین گروه طالبان کشته شد. در این رویداد سخن‌گوی والی لوگر نیز زخمی شد و چند روز پیش در شفاخانه‌ای در کابل درگذشت.

جاوید روستاپور

هم رسانی