مسئولان امنیتی: وضعیت امنیتی ولایت فراه تا پایان امروز تغییر می‌کند

۲۵ ثور ۱۳۹۷ هشدار

پس از حملۀ گروه‌طالبان بر ولایت فراه، و نگرانی‌ها از سقوط کامل این ولایت به دست جنگ‌جویان طالب، سخن‌گویان نهادهای امنیتی در یک نشست خبری می‌گویند که نیروهای امنیتی افغانستان در ۳ کیلومتری شهر فراه با هراس‌افگنان درگیر هستند.
محمد رادمنش، سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان در این نشست خبری گفت که در درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان بیشتر از ۱۰ طالب کشته شده و ۱۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

آقای رادمنش افزود که ۲ تن از نیروهای ارتش در جریان این درگیری‌ها کشته شدند و ۴ تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

به گفته سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان شهر فراه در کنترول نیروهای امنیتی است، و  تاپایان امروز وضعیت امنیتی این ولایت تغییر خواهد کرد.

در همین حال اعضای شورای ولایتی ولایت فراه به رسانه‌ها گفته است که بیش از ۱۰۰ کماندو به شهر فراه رسیده است و نزدیک به ۳۰ تن آنان در حال درگیری با گروه طالبان هستند. رئیس شورای ولایتی فراه به طلوع نیوز گفت، کوماندوها در درون ساختمان امنیت ملی ولایت فراه با افراد طالبان درگیر اند. طالبان یک حمله انتحاری را نیز بر نیروهای امنیتی انجام داده اند، اما  از تلفات آن خبری در دست نیست.

در این نشست نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت داخله افغانستان گفت که در حملات طالبان به ولایت فراه هیج یک از مسوولان ارشد امنیتی این ولایت کشته نشده اند، و تا حالا این گروه نتوانسته اند هیج یک از قرارگاه های نظامی این ولایت را در اختیار خود داشته باشند. این درحالی است گروه طالبان ویدیویی را منتشر کرده است که در آن افراد طالبان در داخل یک مرکز نظامی پولیس دیده می‌شود و یک افسر پولیس به دست آنها اسیر شده اند.

سخن‌گوی وازت داخله اما تأکید  دارد که حملات هوایی نیروهای ارتش در این ولایت آغاز شده است و تا پایان روز این وضعیت تغییر خواهد کرد.

فرید بختور، رئیس شورای ولایتی به رسانه‌ها گفت که فرقه سابق امنیتی، ریاست زراعت و ناحیه به دست طالبان است. آقای بختور تاکید کرد که وضعیت فراه به طور کامل به دست نیروهای امنیتی نیست، هرچند او احتمال سقوط شهر فراه را اکنون رد می‌کند.

جنگ‌جویان طالب ساعت دونیم بامداد امروز، با استفاده از خانه‌های مسکونی از استقامت شمال این ولایت بر مرکز شهر فراه حمله کردند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی