امنیت ملی از چندین حمله تروریستی در کابل جلوگیری کرد

۲۰ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

نیروهای خاص امنیت ملی یک موتر باربری نوع تیلری را که در آن مقدار ۳۵۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری جا سازی شده بود و قرار بود به کابل انتقال داده شود، کشف و ضبط کرد.

امنیت ملی در یک خبرنامه گفته است که این مواد از نوع پوتاشیم کلورایت است و در ۱۵۰ بوری جا بجا شده بود و با نام شکر به کابل انتقال داده می‌شد.

امنیت ملی گفته است که تروریستان این مقدار مواد انفجاری را از پاکستان وارد افغانستان کرده و می‌خواستند از آن در حملات انتحاری و انفجاری در کابل استفاده کنند.

این مواد در شاهراه تورخم – کابل کشف شده است.

ساعاتی پیش دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار نیز گفته بود که نیروهای امنیتی افغانستان نزدیک به هشت هزار کیلوگرام مواد انفجاری را در بندر تورخم کشف و به دست آورده است.

موادی که قبلا از تورخم به دست آمده است بر بنیاد ادعای دفتر والی ننگرهار، از نوع امونیم نایتریت بوده است که از آن در ساختن بمب‌های کنار جاده و واسکت های انتحاری استفاده می‌گردد.

همزمان با این، پولیس در ولایت بغلان نیز بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرام مواد انفجاری را در مربوطات ولسوالی دوشی این ولایت کشف کرده و به دست آورده اند.

پولیس بغلان گفته است دو نفر می‌خواستند این مواد را به طالبان در مناطق دند غوری و دند شهاب الدین انتقال دهند، از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و بازداشت شدند و مواد انفجاری آنها نیز ضبظ گردید.

هم رسانی