در حمله طالبان به مرکز ولسوالی مقر در غزنی، ۵ پولیس کشته و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند

۲۲ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان محلی در ولایت غزنی تایید می‌کنند که گروه طالبان شب گذشته بالای ساختمان ولسوالی مقر این ولایت حمله گروهی کرده اند.

عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی می‌گوید که چندین حمله کنندۀ انتحاری، ناوقت شب گذشته بر ساختمان ولسوالی مقر این ولایت حمله کردند. این حمله نخست یک تانک زرهی هاموی پر از مواد انفجاری را در ایست بازرسی ساختمان ولسوالی منفجر ساخته و سپس شمار دیگر افراد این گروه به داخل ساختمان ولسوالی شدند.

آقای نوری گفته است در حمله انتحاری، ۵ سرباز پولیس کشته شده و ۲۵ تن دیگر زخم برداشته اند.

او گفته است در میان زخمی، بیشتر قربانیان این رویداد غیر نظامیانی هستند که در ساختمان ولسوالی حضور داشتند.

به گفتۀ آقای نوری، در این حمله افزون بر تلفات جانی، خسارت مالی نیز به ساختمان این ولسوالی وارد شده است.

در همین حال، نصیراحد فقیری یک عضو شورای ولایتی غزنی می‌گوید که حمله تهاجمی گروه‌طالبان بر ولسوالی مقرغزنی از دیشب به این سو جریان دارد. آقای فقیری افزوده است که طالبان از چندین ولایت زابل به هدف سقوط ولسوالی‌های ولایت غزنی، به این ولایت آمده اند.

گروه طالبان روز گذشته نیز مسیر ولسوالی‌های ناهور، مالستان و جغتو را ماین گذاری کردند، که در نتیجه انفجار یکی از ماین‌های طالبان در جاده قیاق ولسوالی جغتو، شش نفر کشته شده و سه تن دیگر زخم برداشته اند. تمامی قربانیان این رویداد غیر نظامیان بودند. از سوی هم مسئولان محلی ولایت غزنی گفته اند که جنگ در مسیر ولسوالی قره باغ نیز جریان دارد.
ولایت غزنی در جنوب افغانستان از ولایات به شدت ناامن است و گروه طالبان در سال جاری حملات گروهی شان بر مناطق مختلف این ولایت را افزایش داده اند. از آغاز سال نو خورشیدی تا هنوز، چندین ولسوالی این ولایت، بارها میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان دست به دست شدند.

بر اساس ادعای مقام های محلی غزنی، ولسوالی های اندر، گیرو، مقر، قره باغ، جغتو، زنخان، رشیدان، اجرستان و یکی دو ولسوالی دیگر این ولایت یا در کنترل طالبان اند و یا هم زیر تهدیدات بلند امنیتی قرار دارند.

رازق اختیاربیگ

هم رسانی