نجیب دانش: نیروهای امنیتی افغانستان آمادگی لازم برای تامین امنیت روزهای عید را دارند

۲۳ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت داخله می‌گوید که رهبری وزارت داخله به نیروهای امنیتی افغانستان دستور داده است، تا امنیت مردم را در روزهای عید بگیرند.

آقای دانش که امروز چهارشنبه(۲۳ جوزا) در یک نشستِ خبری صحبت می‌کرد، گفت که نیروهای امنیتی افغانستان آمادگی لازم برای تأمین امنیت روزهای عید را دارند تا شهروندان افغانستان، بتوانند عید سعید فطر را در فضای آرام جشن بگیرند.

سخن‌گوی وزارت داخله تاکید می‌کند که هم‌کاری مردم با پولیس بسیار مهم است، زیرا به گفته‌ای او، اگر مردم هم‌کار پولیس باشند از حملات بزرگ هراس‌افگنی جلوگیری می‌شود.

آقای دانش در این نشست از فروشنده‌گان بتاقی وسلاح‌های پلاستکی و آتش زا خواست، تا از فروش این‌گونه وسایل خود داری کنند. به گفته‌ای آقای دانش استفاده از سلاح‌های پلاستکی و وسایل آتش زا سبب زخمی ساختن شمار زیاد از کودکان درسال‌های گذشته شده است.

او تصریح کرد، با کسانی که اسباب بازی‌های خطرناک و آتش‌زا را می‌فروشند برخورد قانونی می‌شود و آنها از سوی نیروهای امنیتی بازداشت خواهند شد.

سخن‌گوی وزارت داخله از خانواده‌ها می‌خواهد تا به اطفال شان بفهماندکه از خریداری این‌ اشیا خود داری کنند.
این در حالیست چند کمتر از دو روز به عید باقی مانده و کودکان در شهر کابل از همین حالا سرگرم بازی با سلاح های پلاستیکی و استفاده از پتاقی‌ها اند که با صدای بلند شان همواره سبب ازار و اذیت باشنده‌گان این شهر می‌شود.

در کنار این، فروشگاه‌های کابل نیز به صورت آزادانه وسایل خشن جنگی پلاستیکی و وسایل آتش زا و انفجاری برای کودکان می‌فروشند و هیچ گونه ممانعیتی نیز بر این کار وضع نیست.

هم رسانی