سردستۀ یک باند مشهور دزدان مسلح در هرات بازداشت شد

۲۴ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

مسئولان امنیتی در ولایت هرات، از بازداشت سردستۀ یک باند دزدان مسلح خبر داده است که از شش ماه به این سو زیر تقعیب پولیس این ولایت قرار داد.

فرماندهی پولیس هرات گفته است این شخص توسط پولیس حوزه پنجم امنیتی در شهر  هرات به دام افتاده است. عبدال‌احد ولی‌زاده، سخن‌گوی پولیس هرات به رسانه‌های محلی گفته است: ” فرد بازداشت شده ابراهیم مال‌دار نام دارد و یک دزد مسلح حرفه‌ای در این شهر بوده است.”

آقای ولی‌زاده هم‌چنان گفته است  این فرد در یک سال گذشته، در ده‌ها رویداد سرقت با چندین تن دیگر که آن‌ها را رهبری می‌کرد، دست داشته است و مدارک زیادی در اداره پولیس موجود است که مجرم بودن او را ثابت می‌سازد.

سخن‌گوی پولیس تاکید کرده چندین تن از زیر دستان این سردستۀ دزدان مسلح را پولیس پیش از این بازداشت کرده و چند تن دیگر شان زیر عقب پولیس هستند و مدت شش ماه می‌شود که پولیس به دنبال ابراهیم بوده است.

هرات در غرب افغانستان از ولایت‌های است که قتل، سرقت‌های مسلحانه و آدم ربایی برای باشنده‌گان این ولایت همواره درد سر ساز بوده است. این ولایت در کنار دزدی های مسلحانه، شاهد آدم ربایی بسیار گسترده است.

تکان دهنده ترین رویداد آدم ربایی در این ولایت، حدود دوسال پیش رخ داد که یک کودک خرد سال را آدم ربایان ربودند و پس از آن که خانواده‌اش مقدار پولی را که در بدل رهایی فرزند شان خواسته بودند، به آن‌ها تسلیم کردند این کودک را به صورت وحشیانه به قتل رساندند.

هم رسانی