در سومین روز آتش‌بس حکومت با طالبان، ۵۸ طالب در ضد حمله نیروهای ارتش کشته شدند

۲۴ جوزا ۱۳۹۷ هشدار

وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن ۵۸ هراس افگن طالب افگن طالب در مناطق مختلف افغانستان خبر داده است.

در خبرنامه‌ای که امروز پنج‌شنبه(۲۴جوزا) از سوی دفتر مطبوعاتی این وزارت نشر شده آمده است، در حالی که نیروهای ارتش افغانستان به هدایت رهبری حکومت، اجازه عملیات برمواضع گروه طالبان را ندارند، اما در در ضد حملاتِ افراد گروه طالبان بر نیروهای ارتش در مناطق مختلف افغانستان، ۵۸ هراس افگن طالب کشته شدند.

درخبرنامه آمده است: “طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ حمله گروهی و ۳ مورد انداخت مستقیم در ولایت غزنی، فراه، بدخشان، میدان وردک و زابل برپاسگاه‌های ارتش از سوی گروه طالبان صورت گرفت که در مقابل نیروهای ارتش از خود دفاع کردند و در نتیجه در ولسوالی‌های مقر و اندر ولایت غزنی ۳۴ تن دهشت افگن کشته، ۹ تن زخمی، ۳ عراده موتر و ۱۶ عراده موتر سایکل از بین برده شده در ولسوالی پرچمن ولایت فراه ۱۱ دهشت افگن کشته و ۱۹ تن زخمی و در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک ۶ دهشت افگن کشته و یک عراده موتر از بین برده شده است.”

خبرنامه افزوده است که در پی‌حمله گروهی طالبان مسلح در مربوطات ولسوالی جرم ولایت بدخشان، ۶ هراس افگن طالب کشته و ۷ تن دیگر شان زخمی شدند و هم‌چنان در ولسوالی نوبهار ولایت زابل یک دهشت افگن کشته و ۶ تن دیگر زخمی گردیده اند.

این در حالیست که دو شب پیش در حمله گروهی طالبان بر ولسوالی جرم ولایت بدخشان حدود بیست سرباز امنیتی نیز کشته شده اند. در کنار این، در ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب نیز در حمله مجدد گروه طالبان شماری از سربازان امنیتی کشته و زخمی شدند.

در کنار این، وزارت دفاع تاکید کرده است که جنگنده‌های ارتش، در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار یک ذخیره‌گان سلاح و مهمات گروه داعش را هدف قرار داده اند که در نتیجه ۳ داعشی کشته شده و مقدار سلاح و مهمات آن‌ها بین بردشد.

هم رسانی